Diagnóza - roztroušená skleróza. Fakultní nemocnice v Plzni.

Je mi 36 let, jsem rekreační sportovec. Zhruba před rokem a půl jsem začal trpět čím dál častějšími bolestmi hlavy a zad.

Nejdříve jsem se domníval, že se jedná o projevy související s nedodržováním pitného režimu (bolesti hlavy). Snažil jsem se jej upravit, ale bolesti nezmizely. Naopak, byly čím dál častější. Vyvrcholilo to tím, že jsem jednoho rána nemohl vstát z postele (točení hlavy, potíže s rovnováhou, neschopnost chůze).

Přivoláním lékařské pomoci jsem byl na deset dnů hospitalizován na neurologické klinice FN v Plzni. Po mnoha speciálních vyšetřeních u mne byla diagnostikována „roztroušená skleróza“. Jmenuje se to "demyelinizační onemocnění".

Absolvoval jsem tato vyšetření:

1. CT mozku

2. Magnetická rezonance mozku: bylo mi sděleno, že byla nalezena ložiska (nevzpomenu si, jak to nazvali).

3. Odběr mozkomíšního moku.

Výsledek: Pojato podezření na první atak RS Medikamenty: Medrol, KCI. Přímo mě vyšetřovalo, co si vzpomínám, asi 5 lékařů včetně přednosty kliniky. Při jedné vizitě nade mnou stálo asi 11 doktorů, asistentů apod. Dále mě zařadili do programu CogniCIS (Studium pacientů v ranném stadiu RS). Tzn. při každé kontrole počítám násobilku + píšu písmena, která mi ukazují + rozpoznávám různé obrázky, něco jako pexeso.

Byl jsem zařazen do speciálního programu léčby pro roztroušenou sklerózu. Pochopitelně to ve mně vyvolalo obrovské zděšení, necítil jsem se psychicky dobře, měl jsem velké obavy z budoucnosti. Pohled na jiné pacienty v programu ve mne vyvolával strach. Začal jsem si o této chorobě číst v odborných statích, vyhledával jsem si možnosti léčby, ale především jsem se velmi obával, co bude dál.

Po vyšetření a medikaci jsem byl propuštěn do domácí léčby, diagnóza zněla - roztroušená skleróza. Příznaky choroby - bolesti hlavy, špatná koordinace těla, točení hlavy a problémy se zády - však odstraněny nebyly. Podařilo se mi přes své příbuzné kontaktovat pana Radka Hriba, který má v oblasti léčby a diagnostiky značné úspěchy a zkušenosti. Můj tatínek mě odvezl do Veselí nad Lužnicí. V podstatě po prvním sezení u něho jsem byl zbaven veškerých potíží, tzn. zmizely bolesti zad a zanedlouho i točení hlavy a ztráta rovnováhy. Sám jsem tomu ani nemohl uvěřit.

První léčení u p. Radka Hriba trvalo hodinu a půl. Při další návštěvě jsme pokračovali v preventivní léčbě. S takovou léčbou jsem se nikdy nesetkal. Pana Radka Hriba jsem celkem navštívil třikrát, dnes jsem zcela bez potíží. Když spočítám, za jakou malou finanční částku mne p. Radek Hrib léčil a poohlédnu se, kolik peněz musela stát vyšetření v nemocnici, tak je to až k neuvěření a na zamyšlenou.

Na druhé kontrole tzn. asi po půl roce, jsem navrhl (protože jsem už dávno neměl potíže), jestli bych prášky nemohl vysadit. Doktor souhlasil.

Dnes jsem zdravý člověk, normálně pracuji. Za veškerou péči pana Hriba děkuje mockrát

Milan Pohunek

Studánka 120 

okres Tachov, kraj Plzeň